• Listy do św.Mikołaja

• 6 grudnia to tradycyjne mikołajki,  o których nie sposób zapomnieć, a wręcz odwrotnie, wszyscy czekają na Mikołaja, który  w wielkim worze dla każdego zawsze znajdzie jakiś drobny upominek.

Mikołaj odwiedził uczniów naszej szkoły, bo wszyscy bardzo się starali i na pewno zasłużyli na prezenty, które zostały wręczone w świetlicy szkolnej przy okazji rozstrzygnięcia szkolnego konkursu literackiego na napisanie listu do św. Mikołaja, w którym uczniowie klas V-VII wyjątkowo, bo z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  nie prosili o prezent dla siebie, tylko dla Polski lub Polaków. Konkurs trwał do 30 listopada 2018 roku, a wyniki zostały ogłoszone  właśnie 6 grudnia. W zmaganiach epistolograficznych wzięło udział 19 uczniów. Laureatami zostali:

w kat. uczniów kl. I-II:

I miejsce:  Patrycja Trościńska

II miejsce: Sara Janeczek

III miejsce: Maria Karbowiak

wyróżnienia: Laura Tomaszewska, Maria Bartkowska

w kat. uczniów kl. III-IV:

I miejsce: Patrycja Czerepaniak

II miejsce: Jasmina Kowalczyk

w kat. uczniów kl. V-VII:

I miejsce: Natalia Rohn

II miejsce: Aleksandra Gabrych

III miejsce: Olaf Karbowiak

Z treścią listów zwycięzców można się zapoznać również na gazetce szkolnej umieszczonej w wejściu do szkoły.

M. Kawecka