• Uczniowie o bibliotece

• Szkoła Podstawowa w Pomierzynie przystąpiła do programu „Mądra szkoła czyta dzieciom”, która jest nową odsłoną kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytanie jest "nauką chodzenia po śladach myśli", nauką samodzielnego podejmowania decyzji, pokonywania wyzwań kształtujących osobowość dziecka.

Od września 2016r. czytamy naszym uczniom 20 min. codziennie. Kilka wypowiedzi dzieci:

R.Dahl "Matylda"

W „Matyldzie” najbardziej podobało mi się, jak kreda przemawiała do rozumu pani Pałki. Ale byłam przerażona tym, jak dyrektorka traktowała dzieci.

Natalia

Najbardziej podobało mi się, gdy Matylda pomogła odzyskać dom pani Miodek. Wzruszył mnie moment, gdy okazało się, że nauczycielka będzie opiekunką Matyldy. Nie podobali mi się rodzice Matyldy, którzy się nią nie interesowali i pani Pałka, która okropnie traktowała ludzi.

Małgosia

Byłam wstrząśnięta podejściem pani Pałki do dzieci. Bardzo nie podobało mi się dusidło i to, że rodzice Matyldy jej nie kochali i chętnie się jej pozbyli.

Oliwia

W powieści najbardziej zdziwiło mnie to, jak Matylda przenosiła przedmioty wzrokiem. Śmieszyły mnie kawały , które robiła dziewczynka. Denerwowała mnie upartość i brutalność pani Pałki.

Eliasz

Moim zdanie książka była ciekawa i nieprawdopodobna. Podobało mi się, jak bohaterka podnosiła przedmioty siłą oczy i zaskoczył mnie fakt, że straciła te moc. Fajnie, że Matylda nie wyjechała z rodzicami, tylko została z panią Miodek.

Sonia

Zaskakujący był stosunek rodziców do Matyldy i inteligencja dziewczynki. Straszne było zachowanie pani Pałki i jej dusidło.

Laura

Matylda to inteligentna i bardzo miła dziewczynka. Była najmądrzejsza z całej klasy i bardzo lubiła czytać książki. Bardzo podobała mi się ta lektura.

Ola

Bardzo nie podobała mi się pani Pałka, która zabrała pani Miodek dom i pieniądze.

Filip

Najbardziej podobały mi się relacje Matyldy z panią Miodek i to, jak dziewczynka pomogła wychowawczyni odzyskać dom i pieniądze ojca. Nie podobało mi się to, w jaki sposób pani Pałka traktowała dzieci i jakie dawała im kary. Najbardziej zdziwiłam się, jak szybko rodzice pozwolili Matyldzie zostać z nauczycielką, ale zrozumiałam, że po prostu nie kochali córki.

Kinga

Filip Brodzik kl.V

Laura Kasjan kl.V

Oliwia Piłka kl.V

Natalia Rohn kl.V

Małgorzata Szumlańska kl.VI

Aleksandra Gabrych kl.V

E.E. Schmitt "Dziecko Noego"

Filip: "Bardzo mi się podobało Dziecko Noego, a  szczególnie fragment, gdy Niemcy weszli do Zółtej Willi."

Laura: "Książka Dziecko Noego była bardzo ciekawa. Bardzo fajny był moment, gdy Rudi i Joseph śpiewali w jidysz. Podobał mi się też fragment opisujący dorosłe życie chłopców. A najbardziej niezwykłą postacią był ojciec Pons."

Oliwia: "Dla mnie Dziecko Noego było ciekawe. Najbardziej podobała mi sie relacja ojca Ponsa z Josephem. Wzruszył mnie moment rozdzielenia chłopca z rodzicami. Przede wszystkim podobało mi sie zakończenie, gdy Rudi odnalazł matkę i gdy na grała na fortepianie."

Sonia: "Bardzo smutno mi było w momencie, gdy mama Rudiego nie chciała zostawić jedzenia i pójść zagrać na fortepianie. Była bardzo szczęśliwa, gdy Joseph zauważył płaszcz mamy, odnalazł rodziców  i pojechali do domu. Fajne było, jak Rudi i Joseph próbowali odkryć sekret ojca Ponsa."

Ola: " Najbardziej w Dziecku Noego podobało mi się, gdy Rudi odnalazł matkę . Bardzo mnie to wzruszyło".

Eliasz: "Najbardziej wzruszyło mnie w Dziecku Noego, jak Joseph trafił bez rodziców do Żółtej Willi".

Filip Brodzik kl.V

Małgorzata Szumlańska kl.VI

Natalia Rohn  kl.V

Laura Kasjan kl.V

Aleksandra Gabrych kl.V

Natalia Rohn kl.V

-----------------------------------------------------

E.Nesbith "Pięcioro dzieci i "coś"" - prace uczniów klasy IV

Alan Ignaszak

Eliasz Boral

Gabriel Marcinkowski Karol Grządziel         Patrycja Ziembicka

Majka Suchojad

Natalia Dworczak

Sebastian Podymski

Zofia Dybner

----------------------------------------------------------------------------------------

E.Knight "Lessie, wróć!" - prace uczniów klasy IV

Uczniowie tworzyli prace plastyczne, jak i jednym z zadań było napisanie pytań, na które można odpowiedzieć po przeczytaniu książki.

----------------------------------------------------------------