• Wspólnie piszemy bajkę

• Październik od kilku lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji w naszej szkole powstała bajka pisana przez dzieci. Uczniowie wszystkich klas tworzyli kolejne części, które stworzyły jedną wspólną historię. Dodatkowo do każdej z nich uczniowie robili rysunki, które przybliżyły nam postacie, miejsca i wydarzenia opisane w "naszej" bajce.

A oto efekt naszej pracy:

Dawno, dawno temu…

kl. I

Szła sobie księżniczka o imieniu Celestia.

kl. II

Na spacerze spotkała małego kotka. Codziennie go odwiedzała. Przynosiła mu do picia kolorowe mleko.

kl. III

Adoptowała któregoś dnia i troszczyła się o niego. Razem wychodzili często na dwór, żeby się z nim pobawić. W parku spotkali tajemniczą bramę i przeszli przez nią. I zobaczyli piękny pałac. I weszli do niego. W pałacu zaciekawiła ich piwnica. Weszli do piwnicy i zobaczyli złoty globus, w którym był skarb. Zabrali skarb i wychodząc spotkali księcia. Kot i pies się zaprzyjaźnili. Książę postanowił odnowić miasto i odnowić stary pałac. I postanowili zorganizować konkurs na najlepszy projekt.

kl. IV

A potem się zakochali i urodziła się Ewelina, a konkurs wygrał magiczny kotek. Pałac miał 55 pięter, 10000 schodów, 998 okien, 1000 komnat, 52 kolory ścian, a na 32 piętrze był salon piękności dla zwierząt. Na najwyższym piętrze mieszkała Celestia  z księciem. Przed pałacem był labirynt prowadzący do wejścia, a drogę znały tylko zwierzęta. Za pałacem znajdował się tajemniczy sad pełen złotych owoców. Kto zjadł to jabłko, został zaczarowany. Na piękne złote jabłko skusiła się mała Ewelinka , zamieniła się w Pegaza i uciekła do lasu.

kl. V

Gdy biegła przez las, zobaczyła małą chatkę. Weszła do niej i ujrzała czarownicę. Poprosiła wiedźmę, by zdjęła z niej zaklęcie. Jednak czarownica miała wobec niej inne plany. Złośliwie zamieniła ją w żabę. Przerażona Ewelina wyskoczyła z chaty. Długo skakała po lesie, aż dotarła do magicznego wodopoju. Żaba napiła się wody i znowu stała się księżniczką. Jednak nie wiedziała jak wrócić do zamku. Zmartwiona usiadła na pniu i zaczęła płakać.

kl. VI

rodzice niepokoili się o Ewelinę, więc wysłali straż w celu jej znalezienia. Straż jej nie znalazła , ale Celestia w  rozpaczy znajduje magiczną kulę w piwnicy pałacu. Kula spełnia życzenia. Król i królowa życzą sobie aby Ewelina wróciła do domu. Ewelina w cudowny sposób pojawia się w pałacu, a magiczna kula w sekrecie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. I żyli długo i szczęśliwie.

KONIEC

Poniżej kilka zdjęć dzieci  podczas tworzenia perypetii pewnej księżniczki, księcia, kota i psa :)