• A może moda na czytanie?

          • Konkurs plastyczny "Plakat promujący czytelnictwo " rozstrzygnięty. Uczniowie wykazali się kreatywnością, zdolnościami graficznymi, umiejętnością pracy zespołowej.

            Wszystkim serdecznie gratuluję oraz dziękuję za promocję czytelnictwa.

            H.K.

          • Profilaktyczno-edukacyjna DEBATA

          • Program profilaktyczno-edukacyjny DEBATA został zrealizowany w oparciu o scenariusz autorstwa dr K.Wojcieszka. Przeprowadził go profilaktyk i terapeuta pan Wiktor Blichowski. Celem programu było ujawnienie przekonań i zasobu wiedzy uczniów na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz powodów używania tej substancji przez ludzi. Program zrealizowano metodami aktywnymi, gdzie uczniowie uczestniczyli w formie dyskusji, rozmowy, udziału w scenkach oraz poprzez wypełnienie krótkiego testu. W trakcie rozmowy z uczniami ujawniły się przekonania, które uczniowie klas VI- VIII posiadają na temat tej substancji, jak i wpływu na zachowania ludzi oraz na potencjalne używanie alkoholu w przyszłości przez dzisiejszych uczniów. Bardzo ważnym elementem w czasie realizacji było wskazanie sposobów, co można robić, by unikać kontaktu z alkoholem i nie ponosić negatywnych skutków używania tej substancji.

            H.K.

          • Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

          • W poniedziałek (28.11.2022) członkinie szkolnego koła wolontariackiego przekazały, zebraną wśród społeczności szkolnej, karmę dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Choszcznie. Korzystając z okazji wyprowadziłyśmy na spacer kilka piesków - uroczą Perełkę, grzecznego Gutka, przytulną Wiosnę, pełnego energii Hachiego oraz radosnych kumpli - Bobika i Felixa. W schronisku jest około 200 zwierząt i każde zasługuje na dobrego opiekuna. Zachęcamy zainteresowanych adopcją pieska lub kotka ze schroniska do kontaktu ze Schroniskiem w Choszcznie. Te pieski i kotki na pewno będą wspaniałymi towarzyszami, którzy obdarzą bezwarunkową miłością.

            ST

          • Warsztaty profilaktyczne

          • W połowie listopada, w ramach działań profilaktycznych, mieliśmy możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez Polskie Centrum Profilaktyki. Uczniowie przypomnieli sobie, jak można panować nad emocjami, co to jest przemoc fizyczna, co nazywamy przemocą werbalną.

            Rodzice natomiast analizowali sytuacje, które wpływają na podniesienie poczucia wartości u dzieci.

            H.K.

          • Tydzień Życzliwości

          • Od 14 do 18 listopada koło wolontariackie naszej szkoły przygotowało akcję w związku ze zbliżającym się Dniem Życzliwości, który będziemy obchodzić już 21 listopada. Od poniedziałku do piątku, każdego dnia na sztaludze można było przeczytać informacje zachęcające do kulturalnego zachowania, stosowania "magicznych" słów czy zaprzestania używania przekleństw i wulgaryzmów. Zorganizowano również grę, polegającą na zbieraniu literek, które stworzyły w piątek hasło. Nie było tak łatwo, bo należało znaleźć konkretną osobę, która posiadała te literki, a same literki należało rozszyfrować przy użyciu alfabetu Morse'a. W ciągu tygodnia sztaluga zmieniała miejsce, co oznaczało, że uczestnicy gry musieli szukać informacji. Dodatkowo na jednej z długich przerw uczniowie mogli zapisać, na tablicy obok akwarium, swoje zastępniki "brzydkich" słów. Na wszystkich, którzy zebrali literki i odgadli hasło, czekały małe upominki. Bądźmy życzliwi na co dzień, bo wtedy sami czujemy się lepiej, a nasze otoczenie się zmienia. W pozytywnej atmosferze kreujemy lepszy świat, więc zachęcamy do uśmiechu. To niby tak niewiele, a wiele zmienia :)

          • Lampiony klasy III

          • Lampiony- choć proste w swej formie, po włożeniu do nich zapalonej świecy wprowadzają przyjemną i ciepłą atmosferę. Taką właśnie atmosferę wprowadziła klasa III wraz z Panią Klaudią Bogdańską. 17.11.2022 z prostych słoików i kilku ozdób stworzyli piękne lampiony, które napewno przydadzą się na długie listopadowe wieczory.

          • Święto Niepodległości

          • 10.11.2022 uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległosci. Dzień zaczęliśmy nietypowo-wspólnie zatańczyliśmy poloneza i tanecznym krokiem udaliśmy się na apel, który przygotował Samorząd Uczniowski.

            Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnie zaśpiewanego "Mazurka Dąbrowskiego". To niezwykle wzruszające, gdy młodzi ludzie stojąc na baczność, oddają hołd naszej Ojczyźnie. Następnie Hania i Gabrysia przypomniały nam krótko historię naszego kraju, która jest naznaczona cierpieniem, ale i bohaterstwem. Zosia, Zuzia, Karolinka, Marysia, Wojtek, Kornelka, Lidka, Julia, Misia, Julita i Ala zadbali o wrażenia artystyczne tej uroczystości. Miłym akcentem było również wspólne śpiewanie "Szarej piechoty", która przypomniała o bohaterstwie naszych przodków. Tego dnia grupa wolontariatu przygotowała patriotyczną ramkę, w której mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. To był naprawdę udany dzień. Uroczystości szkolne mocno nas integrują i dają poczucie wspólnoty, a tego jak dziś wiemy, często wśród Polaków brakuje. Dziękujemy Pani Asi Brodnickiej i Pani Klaudii Bogdańskiej za piękny, biało-czerwony wystrój naszej scenya Pani Magdzie Wilczyńskiej za pomoc w przygotowaniu uczniów do występu.

            Link do "Szarej Piechoty"  wykonaniu naszej społeczności szkolnej - https://fb.watch/gN4AhhoYt3/

            Koordynator uroczystości Jolanta Długa-Kłos

          • Koszule z papieru

          • Dziś (10.11.2022) uczniowie na świetlicy wykonali papierowe koszule z origami. Każdy mógł ozdobić je jak tylko chciał, więc powstało mnóstwo ciekawych, kolorowych koszul. Odpowiednie składanie papieru potrafi dać naprawdę zaskakujące efekty, czego sami mogliśmy doświadczyć. Dzięki odpowiedniemu filmikowi i małej pomocy pani Sylwii uczniowie świetnie sobie poradzili. Teraz mogą sami je wykona w domu. Prace manualne są świetną okazją do ćwiczenia motoryki małej, a praca z instrukcją wpływa na rozumowanie, uwagę czy spostrzegawczość, więc zachęcamy do tego typu aktywności :)

            ST

          • "ŚLUBUJEMY!"

          • 28.10.2022 nasi tegoroczni pierwszoklasiści oficjalnie przystąpili do pomierzyńskiej braci uczniowskiej. Na uroczystości ślubowania mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Pana Janusza Garbacza, Przewodniczącego Rady Pana Pawła Kulbackiego i Inspektora ds. oświaty Panią Martę Gorajewską, którzy mieli dla pierwszoklasistów dobre słowo i słodki upominek. Uroczystość prowadziła niezastąpiona Hanna Wilga - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Pani Monika Kawecka, przy współudziale Burmistrza i Wychowawczyni klasy I Pani Doroty Maślak.

            Było to wzruszające wydarzenie również dla Rodziców, którzy zaufali naszej szkole i oddali nam swój najwiekszy skarb, wierząc, że w murach naszej szkoły ich dzieci będą miały duże możliwości rozwoju i będą szczęśliweFranku, Agatko, Antku, Lidzio, Jaśku, Kevinie, Lauro, Dawidku, Tosiu, Ksawery, Zosiu, Miłoszu i Tomku wierzymy, że będziecie dumą naszej szkoły, że Wasza obecność zapisze się w historii naszej placówki. Bądźcie szczęśliwi! Tego Wam z całego serca życzymy!

          • Dziękujemy panie Andrzeju :)

          • Dziś (28.10.2022) nastąpiło epokowe wydarzenie! Nasz niezastąpiony Pan Andrzej Woźniak odszedł na zasłużoną emeryturę. Na apelu pożegnali go wszyscy, którzy wiedzą, ile Pan Andrzej znaczy dla naszej szkolnej społeczności. Było to bardzo wzruszające wydarzenie zarówno dla Pana Andrzeja, który po wielu, wielu latach pracy (czy ktoś pamięta naszą szkołę bez Pana Andrzeja?) podjął decyzję, że czas odpocząć, jak i dla nas-nauczycieli, pracowników oraz uczniów...

            Pana Andrzeja pożegnali również włodarze naszej gminy-Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady. Burmistrz Pan Janusz Garbacz w przemówieniu wspominał stare czasy, kiedy razem z Panem Andrzejem chodzili do naszej szkoły.

            Czas pożegnań jest zawsze trudny, ale my nie mówimy żegnaj, bo wierzymy, że Pan Andrzej będzie nas po sąsiedzku odwiedzał, bo jak to tak, Szkoła Podstawowa w Pomierzynie bez Pana Woźniaka? To niemożliwe.

          • #przerwanaczytanie

          • 26 października przystąpiliśmy do bicia rekordu w "Przerwie na Czytanie". Ta ogólnopolska akcja ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integrację środowiska i zachęcanie dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu.

            H.K.

    • Nasze media społecznościowe

      • Logowanie