• Kodowanie graficzne (kl.II)

          • 27.04.2023 uczniowie klasy II na zajęciach świetlicowych kodowali graficznie. Każdy z uczniów na kartkach z przygotowaną szachownicą musiał wypełnić odpowiednimi kolorami dane kratki, aby powstał określony obrazek. To w jaki sposób należało pokolorować kratki określił kod, podobny do używanego podczas gry w popularne statki. Zajęcia te są wprowadzeniem do programowania i rozwijają u uczniów myślenie krytyczne, umiejętność analizy i wnioskowania, ale i również wytrwałość czy cierpliwość. Dzieci z zaangażowaniem stworzyły piękne "kwadratowe" obrazki. Z ciekawością odkrywały kolejne elementy rysunku, zadowolone, że wykonały zadanie.

          • Święta majowe

          • Święta majowe cieszą się dużą popularnością w naszym kraju, ponieważ jest to czas, który tradycyjnie jest dla nas wytchnieniem od codziennych obowiązków. Jest wiosna, wszystko budzi się do życia, mamy więcej optymizmu i tak patrzymy na majówkę. W naszej szkole 26.04.2023 odbył się apel z tej okazji. Uroczyście ubrani uczniowie, wspólnie z Panią Dyrektor i Nauczycielami, powitali serdecznie Burmistrza Pana Janusza Garbacza, który odwiedził mury naszej szkoły. Pan Burmistrz został przewodniczącym jury i wspólnie z Paniami Martą Kaczmarek i Małgorzatą Pawłowską oceniali zmagania klas w konkursie. Oceniali samodzielnie przygotowane plakaty oraz recytację wiersza o tematyce patriotycznej. Jednogłośnie jury przyznało pierwsze miejsce uczniom klasy pierwszej, którzy w nagrodę pojadą do kina, aby wyłonić zdobywców drugiego miejsca, potrzebna była dogrywka między klasą III i VI. Uczniowie mieli przygotowane piosenki i po fenomenalnym występie klasy III, to im przypadł zaszczyt drugiego miejsca. Wszystkim Uczniom i Wychowawcom serdecznie gratulujemy, bo nie o zwycięstwo tu przecież chodziło, tylko wspólnie spędzony czas. Niech się święci Trzeci Maja!

          • Klasa VII i VIII na wyjeździe edukacyjnym w Wałczu

          • 19 kwietnia 2023 uczniowie klasy VII i VIII wybrali się do Wałcza, by wraz z wychowawczyniami i nauczycielką doradztwa zawodowego poznać ofertę edukacyjną Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz wziąć udział w zajęciach Lokalnego Centrum Nauki  "Metalowe Inspiracje". Podczas spotkania w szkole mieliśmy możliwość zobaczyć klasopracownie, gdzie uczą się uczniowie technikum i szkoły branżowej. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z uczniami pokazali nam wybrane aktywności na ich lekcjach. Była też okazja do zrobienia coś samemu. Działo się bardzo dużo, bo m.in. przygotowaliśmy zamówienie i pakowaliśmy je do transportu na części z logistyki, składaliśmy broń, lutowaliśmy, spawaliśmy na symulatorze, sprawdziliśmy jak działa tokarka i frezarka, jak powstaje mur z cegieł, jak obsłużyć kasę fiskalną oraz na czym polega mechatronika. W drugiej części w LCN "Metalowych Inspiracji" czekały na nas zajęcia z chemii i symulatory jazdy formułą 1. Podczas doświadczeń każdy z nas mógł przygotować lizaki oraz sprawdzić jak powstają węże faraona. Przy symulatorach jazdy  mieliśmy okazję poczuć się jak na prawdziwy torze, co daje o wiele więcej wrażeń niż w np. grze komputerowej. Bardzo dziękujemy za niezwykle atrakcyjny spacer po ofercie PCKZiU, a wizyta w LCN jak zawsze przyniosła całe mnóstwo pozytywnych wrażeń.

          • Laureatki powiatowego konkursu plastycznego pt. „Gdyby anioły chodziły do szkoły”

          • Pięcioro naszych uczniów wzięło udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Gdyby anioły chodziły do szkoły” Edycja I „Moja wymarzona lekcja z aniołem”. Cieszymy się ogromnie, ponieważ pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas 2-3 zajęła Antonina Szczepańska a drugie Lidia Urbańska.

            Gratulujemy Dziewczynki i jesteśmy z Was bardzo dumni.Uczniów do konkursu przygotowywały Joanna Chełstowska i Magdalena Wilczyńska

          • Udział w akcji "Łączą Nas Drzewa"

          • 21.04.2023 uczniowie, którzy są członkami drużyny harcerskiej 10 WDH "Wataha" wzięli udział w sadzeniu lasu, w związku z akcją "Łączą Nas Drzewa", zorganizowaną przez Nadleśnictwo Kalisz Pomorski, Lasy Państwowe . Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem sadzenia "Lasu pamięci Jana Pawła II". Odpowiednio zmotywowani i przygotowani do pracy w terenie ruszyliśmy do działania. Najpierw powitano uczestników akcji, a potem po małym instruktażu podzieleni już na pary, wyposażeni w kostury i sadzonki pośpieszyliśmy do pracy. Ogromnym wsparciem byli pracownicy Nadleśnictwa Kalisz Pom., którzy z pełnym spokojem i zrozumieniem tłumaczyli jak sadzić, by sadzonka się przyjęła. Każdy uczestnik po wykonanej pracy mógł spokojnie posilić się przy przygotowanym poczęstunku. Harcerze wzięli udział w zabawach, za które otrzymali małe upominki. Dziękujemy Nadleśnictwu Kalisz Pom. za zaproszenie do udziału w akcji i wspaniała gościnę. Mamy nadzieję, że zasadzone drzewka wyrosną na piękne drzewa, które umilą czas wszystkim odwiedzającym te okolice. Czuwaj i Darz Bór!

          • Wielkanocne przygotowania klasy VIII

          • 5.04.2023 klasa VIII zrobiła tortille, które każdy sobie sam skomponował. Wszystkie składniki przygotowali uczniowie - pokroili warzywa, przygotowali placki tortilli, usmażyli kurczaka i zrobili sos czosnkowy. Wspólny posiłek zakończyło wielkanocne poszukiwanie czekoladowych jajeczek. Już czuć klimat zbliżających się świąt!

          • Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka

          • W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas siódmej i ósmej ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie, wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka. To inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka już od najmłodszych lat.

            W ramach programu 4.04.2023 odbyły się warsztaty, dzięki którym młodzież nabyła umiejętności rozpoznawania poszczególnych stadiów nowotworu – ABCDE czerniaka, nauczyli się samobadania skóry, poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania oraz przede wszystkim poznali złote zasady profilaktyki tego nowotworu. Wspólnie stwierdzili, iż temat był ważny, podobnie jak ważna jest dobra znajomość własnego ciała i skóry. Samoocena powinna być wykonywana raz w miesiącu, a jeśli nas coś niepokoi, powinniśmy udać się do dermatologa. Nowotwór wcześnie wykryty pozwala na wyleczenie 80% chorych, dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie tego nowotworu.

            Mamy nadzieję, że uczniowie zachęcą rodzinę i znajomych do podjęcia tych prostych acz skutecznych działań profilaktycznych i staną się ambasadorami akcji „Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.

            Koordynatorką programu z ramienia szkoły była p. Emilia Grabowska-Grządziel, nauczycielka biologii.

            #ogólnopolskiprogramprofilaktykiczerniaka

          • Kurs pierwszej pomocy pracowników naszej szkoły

          • 1.04.2023 odbył się kurs pierwszej pomocy, w którym wzięli udział nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Zajęcia były prowadzone w czasie trwania kursu dla harcerzy i harcerek ZHP. Organizatorem kursu był Hufiec Szczecinek ZHP i Fundacja Survival &Rescue. Zajęcia prowadził Szymon Szulc, w programie pojawiły się elementy RKO, użycia AED, pozycja boczna bezpieczna oraz postępowanie w sytuacji zadławienia, utraty przytomności i różnego rodzaju krwotoków. Z pewnością po dzisiejszych zajęciach czujemy się pewniej. Bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

    • Nasze media społecznościowe

      • Logowanie