• Światowy Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według WHO, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Dlatego tak ważna jest edukacja. Symbolicznym kolorem niebieskim oraz wspólnymi zabawami przypominamy o ważnej misji wspierania siebie. Nasze zaangażowanie i troska nie kończą się na dzisiejszym wydarzeniu. Staramy się na co dzień wspierać naszych uczniów i nie lekceważyć sygnałów, które do nas wysyłają.

H.K.

• Wycieczka do Gorzowa :)

• Właśnie wróciliśmy z naszej sportowej eskapady do Gorzowa. Postanowiliśmy spalić trochę zimowego tłuszczyku i wybraliśmy się na łyżwy i basen w Gorzowie, ponieważ nigdy tam nie byliśmy. Wizyta na lodowisku dostarczyła niemało emocji, szczególnie tym uczniom, którzy mieli pierwszy raz łyżwy na nogach. Trochę zziębnięci poszliśmy wygrzać się na basenie. Mogliśmy poszaleć na zjeżdżalniach i dzikiej rzece. Po sportowych zmaganiach poszliśmy na "posiłek regeneracyjny" i małe zakupy:)

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo byli samodzielni i zdyscyplinowani. Zawsze możemy na nich liczyć!

To był super dzień, pełen wyzwań i radości!

Koordynatorem wycieczki była Pani Klaudia Sygit, a opiekunami uczniów byli Pan Konrad Chwastek i Panie Halinka Kowalska, Grażyna Sieradzka i Jolanta Długa-Kłos.

• Próbny egzamin ósmoklasisty

• W poniedziałek Uczniowie klasy VIII rozpoczęli zmagania z próbnym egzaminem ósmoklasisty. Mogli przekonać się, jak w praktyce wygląda egzamin, który będą musieli napisać w maju. To też dobra próba pokonania stresu i emocji. Wierzymy, że nasi tegoroczni Absolwenci dadzą z siebie wszystko i odniosą sukces na miarę swoich możliwości.

• Bal karnawałowy :)

• "Kto tańczy w ostatki, ten piękny i gładki" tak można sparafrazować znane przysłowie. A że nasi uczniowie są wyjątkowo uroczy, to wiadomo, że muszą się doskonale bawić w tym ostatnim dniu karnawału. Podczas tegorocznego balu młodszych klas było tanecznie, radośnie i słodko, czyli tak jak powinno być w tym dniu. Uczniowie mogli poszaleć i przygotować sobie wymarzony kostium, wziąć udział w wielu konkursach i najzwyczajniej pobyć ze sobą podczas wspólnej zabawy. To były udane ostatki!

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI Pingwin

• W połowie listopada  nasi  uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Pingwin  z następujących przedmiotów: matematyka, język polski, język angielski oraz historia. Pytania zawarte w testach miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę każdemu uczniowi.

Konkurs Pingwin przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV - VIII). Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy.

Laureatem konkursu z języka angielskiego został Paweł Pawłowski, który otrzymuje specjalny dyplom oraz nagrodę.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie; Alicja Grams kl. VIII (język angielski oraz język polski - dyplom), Szymon Kępiński kl. IV (język angielski- dyplom),  Kornelia Bieńko kl. V (matematyka – dyplom), Maria Baryłowicz i Jagoda Smoleń kl. IV (język polski- dyplom), Michalina Lodzińska kl.VI (język angielski – dyplom).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach .

• Zapisy do klasy I na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że zapisy do klasy pierwszej

w Szkole Podstawowej w Pomierzynie

odbywać się będą w terminie od 19.02.2024r. do 15.03.2024r.

1. Zapisu dokonują rodzice/prawni opiekunowie dzieci 7- letnich urodzonych w 2017 r. zamieszkałych

w obwodzie szkoły:

Pomierzyn, Pomierzyn Kolonia, Tarnice, Ślizno, Poźrzadło, Pępłówek, Stara Studnica, Sienica, Giżyno

2. Na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dzieci 7 – letnich zamieszkałych poza obwodem szkoły,

w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami rekrutacja uwzględnia następujące kryteria:

• kandydaci, których rodzeństwo kontynuuje naukę w danej szkole - 5 pkt.,

• kandydaci, którzy są mieszkańcami gminy Kalisz Pomorski - 3 pkt.,

• kandydaci, których rodzice bądź opiekunowie prawni pracują na terenie gminy Kalisz Pomorski - 10 pkt..

Przy zapisie dziecka należy:

a) wypełnić wniosek (dostępny w sekretariacie i do pobrania na stronie szkoły sppomierzyn.edupage.org),

b) okazać odpis aktu urodzenia dziecka (kopia),

c) zdjęcie legitymacyjne kandydata (opisane z tyłu: imię, nazwisko i data urodzenia),

d) karta zdrowia dziecka,

e) opinia poradni p-p (w przypadku dzieci sześcioletnich).

Zainteresowanym rodzicom sekretariat szkoły udziela informacji pod numerem telefonu (94)3616583,          w godz. 9.00-14.00.