• SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

• Dzisiaj , tj. 28 września w Szkole Podstawowej w Pomierzynie  uczniowie klas I-III  w ramach szkolnych  spotkań z ludźmi, wykonującymi ciekawe zawody, mieli okazję spotkać się z ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Poźrzadle Wielkim. Druhny i druhowie poprowadzili ciekawe zajęcie ,podczas których uczniowie dowiedzieli się , kiedy  i do jakich sytuacji można wezwać straż pożarną,  przypomnieli sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się na czym polega  praca strażaka i z jakimi wyzwaniami musza się oni mierzyć ratując ludzkie życie i dobytek.

Wielką atrakcją  była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem, a także przymierzenie elementów umundurowania, oraz zobaczenia , jak w praktyce strażacy udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Nasi goście przekazali nam wiele cennych informacji, a czas z nimi spędzony minął w mgnieniu oka.

Najmłodsi uczniowie czują niedosyt, a starsi zazdrość, że ominęły ich takie atrakcje, dlatego koniecznie musimy to powtórzyć!

Wyjątkowe podziękowania należą się druhnie Karolinie Nojszewskiej, która odpowiedziała na nasze zaproszenie i zachęciła swoich kolegów i swoje koleżanki do wizyty w szkole: D Z I Ę K U J E M Y!

Koordynator  spotkania: Klaudia Bogdańska

• Pierwsze dni klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Pomierzynie

• Adaptacja dziecka w szkole jest procesem trwającym kilka tygodni. Aby odnaleźć się w roli ucznia, dziecko potrzebuje wsparcia wychowawcy, nauczycieli świetlicy , Dyrektora i Pedagoda Szkoły. Uczniowie klasy I w Szkole Podstawowej w Pomierzynie codziennie się poznają i uczestniczą w wielu zajęciach integracyjnych. A to kilka zdjęć z ich pierwszych dni w szkole.

Wychowawca Magdalena Wilczyńska

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,EUROPA I JA"

• Klasa I ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie weźmie udział w Ogolnopolskim Projekcie ,,Europa i Ja". Uczniowie poznają jeden z krajów Europy jakim są Włochy. Zapoznają się z symbolami narodowymi, ciekawymi miejscami, sławnymi ludźmi, tradycyjnym jedzeniem, roślinnością i zwierzętami, a także nauczymy się liczyć i tworzyć słowniki obrazkowe. Ponadto poprzez udział w projekcie uczniowie klasy pierwszej zdobędą nowe doświadczenia , wypromują szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. Mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości uczniowie będą mogli odwiedzić ten kraj.

Koordynator projektu i wychowawca klasy I Magdalena Wilczyńska

• Szanowni Państwo!

Zgodnie z Przepisami Prawa Oświatowego zamieszczonymi poniżej

Art.  39.  [Sieć szkół publicznych]

1. Sieć publicznych szkół podstawowych powinna być zorganizowana w sposób umożliwiający wszystkim dzieciom spełnianie obowiązku szkolnego, z uwzględnieniem ust. 2.Droga dziecka z domu do szkoły nie może przekraczać:

1) 3 km - w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych;

2) 4 km - w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

3. Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko mieszka:

1) przekracza odległości wymienione w ust. 2, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dziecka albo zwrot kosztów przejazdu dziecka środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice, a do ukończenia przez dziecko 7 lat - także zwrot kosztów przejazdu opiekuna dziecka środkami komunikacji publicznej;

2) nie przekracza odległości wymienionych w ust. 2, gmina może zorganizować bezpłatny transport, zapewniając opiekę w czasie przewozu.

Rodzicom, którzy sami dowożą dziecko do szkoły, przysługuje zwrot kosztów transportu, w tym celu mogą zgłosić się do organu prowadzącego szkołę, by otrzymać przysługujący im zwrot środków finansowych.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2023/2024, która  odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 8.10- w sali gimnastycznej.

Po części oficjalnej uczniowie udadzą się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Klasa I-wychowawca Magdalena Wilczyńska sala nr 18

Klasa II-wychowawca Grażyna Sieradzka sala nr 16

Klasa III-wychowawca Joanna Chełstowska sala nr 17

Klasa IV-wychowawca Klaudia Sygit sala nr 11

Klasa V-wychowawca Joanna Brodnicka sala nr 29

Klasa VI-wychowawca Halina Kowalska sala nr 26

Klasa VII-wychowawca Monika Kawecka sala nr 25

Klasa VIII-wychowawca Jolanta Długa-Kłos sala nr 27

Rodziców i uczniów klas I-III zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne z wychowawcą.

Uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają do szkoły wg kursów autobusów z zeszłego roku.