• Uroczysty apel z okazji świąt majowych

• 26 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzących świąt majowych. Uczniowie klasy III, wraz z wychowawcą J. Chełstowską, przygotowali patriotyczne wiersze oraz piosenkę ,,Witaj majowa jutrzenko”. Każdy uczestnik uroczystości mógł włączyć się do wspólnego śpiewu, a tym samym uczestniczyć czynnie w uroczystości. Oprawą apelu była wymowna dekoracja oraz wywieszenie flag na maszcie przed budynkiem szkoły.

Pamięć, jak i wartość tych świąt, pokazują jakim jesteśmy narodem, jakimi jesteśmy Polakami!

• MOJA MOC PRZERWIE PRZEMOC

• "MOJA MOC PRZERWIE PRZEMOC" - to hasło projektu, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny "FAMILIA" oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim. Program dofinansowany z Programu Społecznik.

25 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Panią Klaudią Sygit wzięli udział w spotkaniu, którego tematem przewodnim była przemoc rówieśnicza: czym ona jest, do kogo udać się po pomoc i jak można jej przeciwdziałać. Spotkanie poprowadziła psycholog Anna Kolenko w Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim . To były bardzo ciekawe warsztaty.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi to międzynarodowe święto ekologiczne. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć na chwilę, pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Z tej okazji, do naszej szkoły zawitały pracownice Nadleśnictwa Kalisz Pomorski, p. Zofia Zmiertka-Kaliniak i p. Klaudia Bulwa. Panie poprowadziły warsztaty poruszające tematykę znaczenia lasów i pszczół dla Ziemi. Była to też okazja, aby poznać rodzime gatunki ptaków i grzybów, a także spróbować dżemów z darów lasu. Niespotykanym smakiem wyróżnił się dżem z rokitnika.

Zwięczeniem spotkania było posadzenie drzewek na dziedzińcu naszej szkoły. Każda klasa wraz z wychowawcą posadziła swoją brzozę. Drzewka te, jak już urosną, dadzą nam schronienie przed upałem.

Nasi uczniowie już wiedzą, że dla dobra planety należy sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, segregować śmieci i oszczędzać wodę, używać toreb wielokrotnego użytku i pamiętać o owadach!

Dziękujemy naszym gościom za ciekawą lekcję!